Dinimi Öğreniyorum

 dinimi öğreniyorum teknik özellikler

Bir saray inşa edildi…

Her yanına güzel motifler, gören gözleri kamaştıran süsler işlendi. Tavanına yıldız yıldız kandiller, tabanına yumuşak yumuşak örtüler döşendi. Ufkuna her an değişen manzaralar eklendi. Yemek hazırlayan aşçılar, içecek dağıtan garsonlar çağırıldı.

Ve derken misafirler davet edildi. Herkes ziyafetin efsunlu havasına dalmışken, yüksek bir makamdan, ulvi bir ses duyuldu. O zaman anlaşıldı ki, burası bir başlangıç yeriydi. Asıl ve bitmeyecek ziyafet için bir hazırlıktı. Burası, oraya gidecekleri seçmek üzere kurulan bir deneme alanıydı. Bu nedenle herkesin bu saraydaki hareketleri gözlemlenecek, uygun görülenler o hiç bitmeyecek ziyafete buyur edilecekti.

***

Bu dünya, ebedi âleme hazırlık yapmamız için inşa edilip bize takdim edilmiş bir saray gibi. Allah’ın rızasına uygun hareket eden ya da etmeyen herkes için o ebedi âlemden bir nasip var. Ancak kimseninki birbirinin aynı değil.

Dinimi Öğreniyorum, Allah’ın kitabı Kur’an’ın ayetleri ve O’nun elçisi Hz. Muhammed aleyhissalatü vesselamın uygulamaları esas alınarak, iman ve ibadet ana bölümleri altında hazırlandı. Her iki bölümün izahları tamamlandığında, iman ve ibadetin birbirini tamamlayan iki ayrılmaz unsur olduğu ortaya çıktı.

nev yayınları syfs

Bir cevap yazın