Biyografi

İkram Arslan kimdir?

ikram_çizim

Ağrı’nın Eleşkirt ilçesinde dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini burada, lise öğrenimini ise yine Ağrı’nın bir ilçesi olan Patnos’ta, Endüstri Meslek Lisesi’nde tamamladı.

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümünü bitirdikten sonra yayın dünyasında çalışmaya başladı. Bu tarihten itibaren yayın sektörünün çeşitli kademelerinde çalıştı. On yılı aşkın bir sürede çok sayıda kitabı yayına hazırladı. Bazı radyo ve televizyonlarda programlar hazırlayıp sundu. Çeşitli kültür ve düşünce dergilerinde yazıları yayınlandı.

Ömer bin Abdülaziz’in hayatı çerçevesinde Emeviler dönemini kaleme alan Nebevî Nefes: Ömer bin Abdülaziz isimli romanı ilk olarak yayınlandı.

İkinci kitabı olan Akıl ve Vayhin Penceresinden Dinimi Öğreniyorum‘da ise her mü’minin bilmesi gereken en temel dinî bilgilerin hakikatini, akıl ve vahyin rehberliğinde inceledi.

Allah’ın kılıçlarından bir kılıç: Halid bin Velid yayınlanan ikinci romanıdır. Halid bin Velid’in hayatı üzerinden İslam’ın doğuşunu ve çok kısa sürede dünyayı nasıl etkisi altına aldığını resmetmeye çalıştı.

İkram Arslan İslam tarihi konulu okumalarını sürdürüyor. Bu minval üzere tarihî şahsiyetler hakkındaki roman çalışmaları devam edecek.

Fakat şimdilerde bir kurgu roman üzerinde çalışıyor. Bir gizem romanı…

İkram Arslan, evli ve üç çocuk babasıdır.

Bir cevap yazın